מימי ז'רנקוב מומחית לטיפול במתבגרים, מתבגרות ונשים צעירות

אודות

אודות

נעים להכיר, שמי מימי ז'רנקוב ואני מומחית לטיפול במתבגרות ונשים צעירות, סביב דיכאון, חרדה, בטחון עצמי נמוך, קשיים במערכות יחסים ובדידות.

בהשכלתי אני פסיכותרפיסטית פסיכואנליטית ומטפלת באמצעות אומנויות, בהתמחות ביבליותרפיה  M.A.A.T. 

איך הכל התחיל?

בשנת 2009, הגעתי אל תחום בריאות הנפש, לגמרי במקרה, והתאהבתי. התוודעתי לעולמם של המתמודדים עם מחלה נפשית ועבדתי בתחום כשבע שנים.

בשנת 2013 התחלתי את לימודי התואר השני בטיפול וסיימתי אותו בהצטיינות בשנת 2015. 

בשנת 2021 סיימתי לימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית, בהם העמקתי את היכרותי עם הנפש ועם טכניקות נוספות בתחום הטיפול.

אני אוהבת לעבוד עם מתבגרים, מתבגרות ונשים צעירות.

main image

טיפול בגיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות, המתחיל בגיל 10 ונמשך עד גיל 18 ולעיתים מאוחר יותר, הוא התקופה המיוחדת ביותר בחיי האדם. הגיל בו האדם נמצא על התפר בין הילדות לבין עולם המבוגרים. בתקופה הזו הוא בורא את האדם שהוא הופך להיות. זו היא תקופה שתעצב את חייו בבגרותו והיא עשירה, מרתקת, סוחפת, סוערת וכוללת בתוכה מאבקים, התלבטויות ומורכבויות רבות.  הקשר של המתבגר/ת עם ההורים משמעותי, ועם זאת ישנו גם הרצון לצאת לעצמאות ולנפרדות, מה שמייצר מציאות מורכבת להתמודדות, הן עבור המתבגר/ת והן עבור ההורים. ההתעניינות בבני המין השני או בבני אותו המין, מגיעה לשיאה, והשינויים הגופניים, הפנימיים והחיצוניים, מטלטלים ומבהילים.
תקופה סוערת זו עלולה לגרום לדיכאון, לחרדה, לבטחון עצמי ולדימוי גופני נמוך, לקשיים באכילה, להסתגרות, להתקפי זעם ולקשיים חברתיים ולימודיים. 

כאן אני נכנסת לתמונה​

 בנקודה בה המתבגרת חשה בדיכאון, בחרדה, מרגישה שבטחונה העצמי נמוך, שאתם ההורים לא מבינים אותה והיא אולי אפילו, חושבת לפגוע בעצמה,
מפתחת קשיי אכילה או מסתגרת ומתבודדת.

איך אני יכולה לעזור בגיל ההתבגרות

מה אני עושה איתה בחדר?

אעשה הכל על מנת לפגוש את המתבגרת בעולם שלה. אשוחח איתה, אהיה איתה באפליקציות ובסרטונים, אשמע על חבריה וחברותיה, על הקשרים המשפחתיים, אצייר ואשמע איתה מוזיקה. דרך האמצעים האלו, אכיר אותה ואוכל לעזור לה להבין את עצמה ולהתמודד עם הסערה שהיא חווה, בדרך בריאה ורגועה יותר.


נשים צעירות בגילאים 18-27

מגיל 18 מתחילה תקופת ההתבגרות המאוחרת. אל הקשיים של גיל ההתבגרות מתווספים קשיים במערכות יחסים, זוגיות ומיניות, התלבטות סביב צבא, לימודים ועזיבת בית ההורים.  נשים צעירות עלולות להרגיש, כי הן אינן מיוחדות מספיק ובשל כך למצוא זוגיות שפוגעת בהן, להתקשות למצוא מקום עבודה או להתמיד בו ולהתקשות להחליט אם לעזוב את הבית, מה ללמוד והיכן לעבוד.
הפרעת אכילה שלא טופלה, פגיעה מינית, דחייה חברתית, דיכאון, חרדה וטראומות מן העבר, עלולים לצוץ שוב ולהפריע לאישה הצעירה, להתקדם בחייה. 
נראה כי הכל תקוע, קשה ולא מצליח.

 

טיפול בנשים צעירות

עם האישה הצעירה אשוחח על הבעיות שמפריעות לה בכאן ובעכשיו. נשוחח על העבר, כדי לעזור ולפתור קשיים בהווה. אעזור לאישה הצעירה להעלות את בטחונה העצמי, להבין מה היא רוצה להשיג בחייה, מבחינת מקצוע וזוגיות ולהתפתח לאישה, בשלה ובוגרת יותר.

הניסיון שלי

אני מאמינה במתבגרת שהגיעה אליי לטיפול ובכם, ההורים שלה. אני מאמינה שדרך קשר אמיתי, אפשר לחצות את גיל ההתבגרות, בצורה מוצלחת, קרובה ורגועה יותר. דרך הטיפול והדרכת ההורים, תוכלו להתקרב אל בתכם המתבגרת ולעזור לה, במסעה להפוך לאישה צעירה. הקשר שתבנו איתה עכשיו, ימשיך וילווה אתכם, עוד שנים ארוכות וטובות.

אם את חוששת שבתך חווה דיכאון, חרדה, בטחון עצמי נמוך, קושי במערכת היחסים, אתכם ההורים או עם חבריה – התקשרי או כתבי לי הודעה בטלפון 050-6910000

את יכולה גם להשאיר לי הודעה באתר ואחזור אלייך.

* כל הכתוב בלשון נקבה מכוון גם אל זכר. אני מטפלת הן במתבגרות והן במתבגרים.

Exit mobile version